Rękodzieło – Cennik

W rękodziele artystycznym, ceny są uzależnione od materiału i pracy.

Umiejętności – zdobywane latami, często metodami prób i błędów, mnóstwo czasu poświęcone na udoskonalanie technik, często także kosztowne kursy. 

Czas – małe rzeczy pochłaniają więcej czasu niż duże projekty. Pozyskanie materiałów i ich przygotowanie do użytku wymaga bardzo dużo czasu.

Materiał – aby był najlepszy, przy zbieraniu należy wyselekcjonować i przygotować do użycia poprzez: suszenie, czyszczenie, malowanie. Materiały, to jedna z przewag rękodzieła nad chińszczyzną. Użycie gotowych, zwiększa koszty.

Pomysł – właśnie to piękne jest w rękodziele, że wszystko może być jedyne i niepowtarzalne i warto to docenić i za to płacić. 

Eksploatacja – pracując nad innowacyjnymi projektami zużywamy przybory i materiały a także płacimy rachunki i utrzymanie pracowni.

 Wystawienie – sprzedaż i dotarcie do klientów, to spory koszt i wysiłek. Galerie rękodzieła kosztują, reklamowanie się w internecie i nie tylko, kosztuje. Prowadzenie strony internetowej i fan page również kosztuje – mnóstwo czasu. 

Ceny produktów są bardzo zróżnicowane, ustalane indywidualnie. Zależne od elementów już wymienionych.

 
Odpowiedź na to i inne pytania dotyczące rękodzieła zaczerpnęłam ze strony mistrza, artysty  kowalstwa – Karola Zakrzewskiego https://rekodzielowsieci.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/rekodzielniwsieci/. Polecam! !